Siklonlu Kabinler


MULTİ-MONO SİKLONLU TOZ BOYA KABİNLERİ

ÇALIŞMA PRENSİBİ

Toz boya kabini, siklon ve arka filtre grubu sisteminden oluşur. Kabin tabanı eğimlidir ve fanın aşağıya yönlü hava hareketi sağlanarak boya taneciklerinin kendi ağırlığı ile kabin tabanına hareket etmesi sağlanır. Boya tanecikleri siklon altında birikir, kullanılamayacak şekilde küçük tanecikler ise arka filtrede toplanır. Boya siklon altından geri kazanılmaktadır, arka filtre grubunda biriken boya ise kullanılmaz ve atık boyadır.

SİKLON

Emme fanının yarattığı hava akımı ile sürüklenen boya tanecikleri, hava kanalı vasıtası ile önce siklona gelir ve burada merkezkaç kuvvetin yarattığı sürtünme ile hızları azalarak siklon altında çökelir. Siklon altına bağlanan sistemler ile geri kazanım manuel ya da otomatik yapılmaktadır.

ARKA FİLTRE GRUBU

Emme fanı filtre grubunun üstüne, sistemin en arkasına monte edilmiştir. Fanın olduğu hücrede ses yalıtımı vardır ve sistem en az ses seviyesinde çalışır. Emme fanının yarattığı emme hareketi sonucu siklonda çökelemeyip filtre grubuna gelen çapı ve ağırlığı çok küçük olan tanecikler bu bölgede filtrelerle tutulur. Filtrelerin temizliği otomatik olarak basınçlı hava kullanılarak temizlenir ve dış yüzeye biriken boya tanecikleri dökülerek alt depoda toplanması sağlanır. Bu sistemde fan havası ortama verildiğinden bacaya gerek yoktur.

AVANTAJI

Hızlı ve kolay renk değişimi

Verim 97-98%

 

TEKNİK ÖZELLİKLER

Yapı malzemesi       : 1,5mm / 2mm iki tarafı toz boyalı DKP sac

Aydınlatma              : 4 Adet of 2x40W Etanj

SİKLON

Adedi                       : 1 Adet

Yapı malzemesi       : 2mm DKP sac

Boya deposu           : 50 lt.

Geri kazanma          : Otomatik veya Manuel

 

Kabin-siklon arası emme kanalları           : Galvanizli sac

ARKA FİLTRE

Yapı malzemesi       : 1,5mm / 2mm iki tarafı toz boyalı DKP sac

Filtreler                    :  Ø320×600 Polyester

Patlaç valfler            :  ¾” 220V 10W

Atık boya deposu     : 30 lt.

 

ELEKTRİK PANOSU VE TESİSATI

Elektrik kumanda panosu, üzerine montajı yapılmış ve dahili kablo tesisatı çekilmiştir. Kumanda panosu ABB, SCHNEIDER ELECTRIC, LEGRAND ve muadili pano elemanlarından oluşmaktadır.

INVITATION November 20-23

XVII INTERNATIONAL INDUSTRIAL FORUM
2018

KYIV, UKRAINE International Exhibition Centre
15 Brovarsky Ave. 
Invitation
close-link