Antistatik PVC Kabinler

Antistatik PVC Kabinler


MULTİ   SİKLONLU ARKA FİLTRELİ  ANTİSTATİK PVC TOZ BOYA KABİNİ

ÇALIŞMA PRENSİBİ

Toz boya kabini, siklon ve arka filtre grubu sisteminden oluşur. Kabin içinde fanın aşağıya yönlü hava hareketi sağlanarak boya taneciklerinin kendi ağırlığı ile kabin tabanına hareket etmesi sağlanır. Boya tanecikleri siklon altında birikir, kullanılamayacak şekilde küçük tanecikler ise arka filtrede toplanır. Boya siklon altından geri kazanılmaktadır, arka filtre grubunda biriken boya ise kullanılmaz ve atık boyadır.

ARKA FİLTRE GRUBU

Emme fanı filtre grubunun üstüne, sistemin en arkasına monte edilmiştir. Fanın olduğu hücrede ses yalıtımı vardır ve sistem en az ses seviyesinde çalışır. Emme fanının yarattığı emme hareketi sonucu siklonda çökelemeyip filtre grubuna gelen çapı ve ağırlığı çok küçük olan tanecikler bu bölgede filtrelerle tutulur. Filtrelerin temizliği otomatik olarak basınçlı hava kullanılarak temizlenir ve dış yüzeye biriken boya tanecikleri dökülerek alt depoda toplanması sağlanır. Bu sistemde fan havası ortama verildiğinden bacaya gerek yoktur.

AVANTAJI

Hızlı ve kolay renk değişimi

Verim 97-98%

 

TEKNİK ÖZELLİKLER

KABİN

İç ölçüler

Genişlik    : 2500mm

Uzunluk   : 6500mm

Yükseklik : 3500 mm

Giriş-çıkış açıklığı    : 500x1600mm

 

Yapı malzemesi      : ANTİSTATİK PVC PLAKA

Aydınlatma              :6  Adet of 2x40W Etanj

SİKLON

Adedi                      : 1 Adet

Yapı malzemesi      : 2mm DKP sac

Boya deposu           : 1 Adet -50 lt.

Geri kazanma         : Otomatik

 

Kabin-siklon arası emme kanalları         : Galvanizli sac

ARKA FİLTRE

Yapı malzemesi      : 1,5mm / 2mm iki tarafı toz boyalı DKP sac

Fan                         : 10.000 m³/h 15KW 50Hz

Filtreler                   : 9 Adet Ø320×600 Polyester

Patlaç valfler           : 9 Adet  ¾” 220V 10W

Atık boya deposu    : 1 Adet -30 lt.

 

Basınçlı hava ihtiyacı: 100 lt/dk, 6 Bar – Kuru Hava

 

ELEKTRİK PANOSU VE TESİSATI

Elektrik kumanda panosu, üzerine montajı yapılmış ve dahili kablo tesisatı çekilmiştir. Kumanda panosu ABB, SCHNEIDER ELECTRIC, LEGRAND ve muadili pano elemanlarından oluşmaktadır.

SİKLON

Emme fanının yarattığı hava akımı ile sürüklenen boya tanecikleri, hava kanalı vasıtası ile önce siklona gelir ve burada merkezkaç kuvvetin yarattığı sürtünme ile hızları azalarak siklon altında çökelir. Siklon altına bağlanan sistemler ile geri kazanım manuel ya da otomatik yapılmaktadır.Siklon boya toplama bölümü hava basıncıyla çalışan amortisörlü sıkıştırma sistemi ile yukarı aşağı hareket ederek çalışır. Hazne sağa hareketle siklon içine ve siklon altında bulunan elek gurubuna rahatlıkla ulaşmayı sağlar. Altta bulunan pinç vana, geriş dönüşüm pompalar sayesinde boya merkezinde bulunan elek gurubuna belli periyotlarda boyayı taşır.

 

POWDER CENTER

Kendi üstünde bulunan PLC ekran üstünden boya deposu, elek sistemi, geri dönüşüm sistemi ve de boya miktarını yöneteceğiniz boya merkezi otomatik olarak çalışır.Boya deposunun vibrasyonu ve deponun hava amortisörleriyle asansör şeklinde çalışarak kolay boya değişikliği yapmanızı sağlar.Renk değişimlerinde tabanca ve hortumların hızlı bir şekilde temizliğini sağlayan yüksek hava basıncı sayesinde insan gücü olmadan temizlik sağlanır.Boya miktarı azaldığında alarm çalarak ikaz eder.

INVITATION November 20-23

XVII INTERNATIONAL INDUSTRIAL FORUM
2018

KYIV, UKRAINE International Exhibition Centre
15 Brovarsky Ave. 
Invitation
close-link